9 - 36DOT 2022 36daysoftype 36dot 9 abstract art chrome colors design filter forge generative green illustration letter lettering type type design typography Після Покровів за давньою слов’янською традицією проводились заручини та грались весілля. Для бедевлянського весілля є властивим певний набір весільного реквізиту – палиця та рушник для сватів і старости, шлаєр (фата), пшениця, особлива відзнака дружок і дружбовів – “бокрийта”, хустина-чепчик для молодої, пляшка з горілкою для проводів молодих до церкви та їх зустрічі, миска, накрита рушником для збору викупу за молоду3. Один із сватів виступав як основний персонаж самого дійства, інший – створював відповідний сприятливий моральний клімат для успішного завершення сватання. Після сватання слід було обумовити конкретні питання: об’єм “приданого”, подробиці весільної церемонії, список спеціально запрошених гостей, строки проведення вінчання та самого весілля, де справляти гостину, кого запросити на старосту та “бригадира куховарської бригади”. В перший день, крім безпосередньо запрошених на ній могло побувати чи не все село. В день поховання церковний дзвін сумно дзвонив. Опісля поховання організовувалась скромна комашня, щоб пом’янути небіжчика. Проводи небіжчика – важливий елемент сіймейної обрядовості. Урочистий обряд вінчання відбувався в церкві вже за канонами релігійної обрядовості. Основне призначення поминальної обрядовості – гідно проводити небіжчика на “вічний спокій”. Бажаю, щоб цей особливий вечір напередодні Різдва приніс мир і спокій вашому серцю, наповнив дім радістю й затишком, подарував здоров’я і Божу благодать.

Служба Божа. 13 вересня 2022 р. Бажаю, щоб Божа Благокалендар пам’ятних дат на 2023 рікь у цей день накрила кожну голову, щоб в душі запанував спокій і радість. Пасхою Христовою, homepage і нехай царюють у ваших серцях радість і душевний спокій. На самий святковий стіл, як і на перший Святий вечір, намощують сіна, кладуть зубці часнику по кутах та застилають все скатертиною, щоб зверху ставити пісні страви. Також існували звичаї, що господар або хлопчина, який також мав право малювати хрести на кутах будинку, після кожного хреста повинен був відкусити від пирога хоч маленьку частинку і з’їсти. Дівчата повинні були бути скромними, а хлопці – розсудливими, занадто не бешкетувати4. В соціальному відношенні це були важливі моменти, адже хлопці парубкували, а дівчата, беручи участь в жіночих справах одночасно “випозирували” собі женихів. Родичі і близькі, запрошені на хрестини в подальшому повинні були брати особливу участь в житті дитини, не забувати днів її іменин, обдаровувати подарунками. Тому соняшник, квасоля, виноград, фрукти, усі овочі, за винятком може лише капусти, повинні були бути зібрані1. Тому церковне хрещення, котре ніколи не відкладалось надовго та сімейний обряд могли відбуватись в різний час.

BUFF

Під час танцю-викупу молодої, котрий вона виконувала з будь-ким, хто її запрошував, в спеціальну миску кидалися гроші. При появі молодого йому чинилися перешкоди при вході в хату молодої, треба було сплатити вступне. З ранку відбувалась складна процедура одягання молодої, після чого вона мала дочікуватись прибуття жениха з дружбовими. Майбутня схильність до інтелектуальної діяльності мала виражатись в тому, що дитина не викидала ознаку4. Саме тому, що Пресвята Діва є Тією, від якої народився, втілився Спаситель наш Ісус Христос. Саме в цей день здійснюється найбільше обрядодій, найкраще збережена форма їх виконання і глибинна суть. В цей день усі бедевляни відвідують цвинтар, покладають вінки, fibaraa.com квіти на могили. У цей день на Русі шанували вагітних, породіль і повитух. 14 жовтня – особливий день в Україні, оскільки відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями: день Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, створення Української повстанської армії та День захисників та захисниць України. Бажаємо вам, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення і супроводжували Вас і Вашу родину, давав сили та наснагу для справ на добробут і процвітання нашої рідної України. Вас щиро вітає вся наша родина, Матусю рідненька, матусю єдина, Усі ми Вас любим і всі поважаєм, Усі ми Вам щастя, здоров’я бажаєм!

Нехай разом з добрим святом в твоє життя впевнено крокує щастя, нехай все, web page що серце загадає, неодмінно збудеться. І нехай на цій сторінці панує щастя, кохання та віра. Коли помирає людина кажуть:”Догоріла свічка”1. Кожна людина рано чи пізно закінчує своє життя. Смуток оповиває сім’ю навіть тоді, коли людина тривалий час хворіла і смерть для неї ніби є полегшенням. Ритуалами під час гостини керував староста. Рідше весілля могли “дограватись” узимку пкалендар знаменних і пам ятних датд час м’ясниць. Шишки оздоблювали коровай і лежень; ними дарували на застіллі гостей, яким не вистачало короваю, коровайниць, http://myhealthmanual.com весільну челядь; ними запрошували на весілля. Суто українська назва обряду саме як “весілля” якраз й збереглась в основному в гірських районах, в той час, як в низинних районах побутує назва “свадьба”. Персонажі весілля вправно виконують свою роль, накреслену традицією і в силу своїх можливостей театралізують обряди і ритуали емоціями, символікою. Водохрещенські обряди – перший (6 січня) та другий (18 січня) Святі вечори мають на Бойківщині інші назви – Дідів вечір і Бабин вечір (Бабинець). Загалом, всі скотарськкалендар знаменних і пам’ятних дат на 2023 рік для бібліотек звичаї і обряди були направлені у наступаючий новий господарський рік.

One comment on “Різдво на Бойківщині

Leave a Reply