Warning: Undefined array key "layout_mood" in /home/gamerxkv/public_html/wp-content/themes/viewtube/header.php on line 186

نمای تگری: در نمای تگری از ترکیبات دانه درشت استفاده میشود و مخلوط سیمان با دستگاه دوغابکاری بر روی نما پاشیده میشود. در این بتن از ترکیب سیمان، سنگندانه های ریز و درشت با آب به نسبت 1:2:4 استفاده می شود. در جاهایی که بخواهند به زودی از ساختمان بهرهبرداری کنند یا زودتر از موعد مقرر احتیاج به قالب برداری باشد یا برای بتن ریزی در هوای سرد از آن استفاده میکنند، زیرا این سیمان هنگام گرفتن گرمای بیشتری نسبت به نوع۱ پس میدهد. بسیاری از مردم ترجیح می دهند از قطعات شیشه ای صیقلی استفاده کنند که به بتن بعد از فرآوری، درخشندگی بیشتری می بخشد. هنگام استفاده از قالب تیرچه، گزینه های بیشتری برای چیدمان بند قالب وجود دارد. انواع مختلفی از بتن وجود دارند که براساس مصالح به کار رفته، طرح اختلاط، روش ساخت، محل کاربرد، نوع واکنش هیدراتسیون و … نوع بسته بندی، متفاوت بودن جنس خاک در شهرهای مختلف، کارخانه و برند آجر نما، فاصله محل کارخانه تا محل پروژه، ابعاد و رنگ آجر و… از گذشته تاکنون آجر در آمریکا طرفداران بسیاری داشته و هنوز هم در بین مصالح محبوب از جایگاه ویژهای برخوردار است و انواع آجر بسته به مکان و کاربرد استفاده میشود.

چگالی این بتن 240 تا 1850 kg/m³ است و مقاومت بتن سبک بین 7 تا 40 مگاپاسکال متفاوت است. لعابی که سطح محصول را پوشش می دهد، نقش لایه محافظ را داشته و موجب مقاومت بالا و طولانی شدن عمر آن می شود. دلیل استفاده از کاه این بود که میتوانست رس را نگه دارد و همانطور که پیشتر گفته شد، نقش اتصالدهنده را ایفا میکرد. به این صورت که گل رس و کاه را با لگد کردن مخلوط میکردند. واحدهای اولیه آجر اغلب از خشت بودند و در آنها از کاه به عنوان اتصالدهنده استفاده میشد. در زمان تصمیمگیری، اشتباه پیمانکاران کمتجربه در این است که برای مثال برای برآورد هزینههای آمادهسازی بتن در محل پروژه، تنها هزینه مواد اولیه را در نظر میگیرند. امروزه شواهد موجود در خرابههای هاراپا بوهن و موهنجودارو جنس آجرهای اولیه را به خوبی نشان میدهند. شواهد امر نشان میدهد که در سال 1621 از ویرجینیا آجرهایی به مقصد برمودا به منظور دریافت غذا منتقل میشده است. انسانها از سالهای دور از آجر برای ساختوساز استفاده میکردهاند و قدمت آن به عنوان یکی از مصالح ساختمانی به 7000 سال قبل از میلاد مسیح بازمیگردد. این افزودنیها باید با استانداردهای ملی ایران، از جمله استاندارد ۲۹۳۰ یا در صورت نارسایی استانداردهای مورد نیاز، با یکی از استانداردهای معتبر بینالمللی همخوان باشد.

پومیس یکی از پوکه های معدنی مناسب و کارآمد برای تولید این گونه بلوک ها می باشد که دارای وزن مخصوص کم و مقاومت بالا در ترکیب با مواد قیمت سیمان امروزی می باشد که در بلوک های معدنی تولیدی شرکت ما نیز از این پوکه ها استفاده می شود. به عنوان مثال، توزیع کنندگان جواهرات و لباس معمولاً از پالت ها در انبارهای خود استفاده میکنند و خودروسازان از پالت برای جابجایی قطعات موتور و لوازم یدکی استفاده میکنند. این رسوبات بر اثر تابش آفتاب و عمل تبخیر ترک میخوردند و در نهایت با از دست دادن آب درون آنها قطعات نامنظمی به وجود میآمد. به دلیل انسجام این قطعات به جا مانده، آنها را در ساخت دیوارهای گلی مورد استفاده قرار دادند. بتن پیش تنیده برای پروژه های بزرگ معماری و ساخت و ساز استفاده می شود و به دلیل اینکه قبل از بکارگیری در سازه تحت تنش، استرس و فشار معین و از پیش مشخص شده قرار می گیرند به بتن پیش تنیده معروف هستند. در قرن شانزدهم میلادی معماری آجری دوران رنسانس جایگزین آجر گوتیک شد.

همچنین بقایای ساختمانهای آجری زمان هنری هشتم نیز گواهی بر این امر است. این وضعیت تا زمان سقوط آنها ادامه داشت تا اینکه بعد از آن تقریبا این هنر از میان رفت و تنها در ایتالیا و امپراتوری بیزانس ماندگار شد. در این زمان استفاده از این متریال برای نما ساختمانهای تجاری مورد توجه قرار گرفت. تولید آجر با استفاده از این ماشینها به طرز شگفتآوری سرعت گرفت. با شروع قرن ۱۴ هجری شمسی سرعت گسترش کارهای زیربنایی، همزمان با تحولات صنعتی جهانی آنچنان گستردهاست که کیفیت و کمیت محصولات سنتی ساختمانی جوابگوی نیازها نبودهاست و خصوصاً با شروع احداث راهآهن سراسری ضرورت استفاده از سیمان جهت ساخت پلها و تونلها و ایستگاهها کاملاً محسوستر گشت. در قرن یازدهم میلادی این هنر فاخر از این مناطق به فرانسه و در قرن دوازده از ایتالیا به شمال آلمان وارد شد. گسترش هنر آجرسازی در سراسر اروپا مرهون تلاشهای امپراتوری رومیها در این زمینه و خلق آثار زیبای معماری آجری است.

One comment on “نه قوانین مضحک درباره سیمان

Leave a Reply